Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-05-05 18:07:50

ronczi

Administrator

Skąd: Siemianowice Śląskie
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 81
Punktów :   

Użytkownicy Przedstawienie

Tutaj proszę pisać kilka słów o sobie, zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy się tutaj znają (co mam nadzieję szybko zostanie zmienione)

Imię: Przemek
Grami planszowymi zajmuję się od ok 1990 roku (najpierw seria starych gier Encore) potem RPG, powrót jakieś 3 lata temu.
Miejsce: Siemianowice Śląskie jak chodzi o organizację spotkania nie ma problemu najlepiej po 19 (ze względu na 2 letnia fankę planszówek). Ilość osób jakie mogę przyjąć pod dach ok 8. Chyba że wyeksmituje na jakiś czas Żonę i Karolinę, wtedy ilość ta wzrasta.
Gry jakie preferuję : wszystkie

Offline

 

#2 2008-05-09 15:13:25

syggi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 23
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

Jestem syggi.
Dla znajomych syggi.
Coś słyszałem kiedyś o Rpg, lubię gobliny, a także k4.

Offline

 

#3 2008-05-09 15:21:21

ronczi

Administrator

Skąd: Siemianowice Śląskie
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 81
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

To ja może zdemaskuję: to ten drugi MG, który usilnie próbuje nam neuroshime poprowadzić

Offline

 

#4 2008-05-09 15:23:45

syggi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 23
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

o tak!
są chętni na włóczenie się po postapokaliptycznych równinach?

Offline

 

#5 2008-05-13 10:10:57

Silent

Użytkownik

4449102
Skąd: Siemianowice
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

Cześć

No to małe introduction ;]

Imię: Marcin, znany powszechnie jako Silent

Miejsce
: Siemianowice Śląskie

Wszystko zaczęło się w lipcu 3 lata temu, gdy ronczi pokazał nam GoT i w tym momencie nastąpiło totalne zauroczenie, że można inaczej spędzać wolny czas niż tylko na kompie. I następnie nastąpiła lawina, obecnie 80 gier na półce i zainteresowanie nie zmalało a wręcz wzrosło. Teraz już mając jakieś tam doświadczenie, wybieram gry z rozwagą, patrząc głównie na współgraczy.  Gram ogólnie w każdą grę, która jest przynajmniej dobra i idzie przy niej pomyśleć albo dobrze się pobawić.

Gdzie gram:
poniedziałek - Gliwice MDK,
wtorek lub środa - wolne ale można u Przemka zagrać,
czwartek - Śląski Klub Fantastyki w Katowicach,
Piątek - knajpa i granie z ekipą wieczorami, najczęściej przedłuża się to na nockę w jakąś poważniejszą gierkę.
Sobota - Gliwice na uczelni w czasie wykładów i okienek z ekipą 5 kumpli.
Niedziela - Jeśli jest spotkanie rodzinne to gramy, najczęściej z Dziadkiem albo rodzicami, i całe kuzynostwo.
Ponadto w wolnej chwili namawiam Shin-a albo Darka na jakąś logiczną potyczkę.

U mnie w domy to max w 4 osoby można zagrać, chyba że rodzice wyjeżdżają na Porębę to wtedy jest całonocne granie.

Więc widać jest czas na granie w planszówki, które muszę pogodzić z pracą, 2 pracą pisząc programy nocą, i szkołą. Ale mi to pasuje, bo zawsze przy grach się wyluzowuje i zapominam o stresach

Sukcesy: Wywiad w Gońcu Górnośląskim o grach planszowych, awans na  Pomarańczową Koszulkę(tłumaczący zasady) na następnym konwencie Pionek 7-8 czerwca 2008.


Co dały mi planszówki przez te 3 lata:

-  bardzo wielu nowych znajomych,
-  o wiele zwiększona pewność siebie,
-  duża poprawa znajomości języka angielskiego, zwłaszcza słownictwa. Teraz nie mam obaw przed kupieniem gry z dużą ilością tekstu w tym języku.
-  logiczne i strategiczne myślenie :]
-  zrozumienie, że można fajnie spędzać wolny czas ze znajomymi nie tylko pijąc piwo i rozmawiając, można przy okazji tych 2 rzeczy, zagrać i tak samo, a nawet lepiej się bawić.
-  i ostatni plus, zwłaszcza widać po tak długim poście, wreszcie coś piszę , rok temu nie napisał bym żadnego tak długiego postu, albo wcale. Nieśmiałość została pokonana i z tego najbardziej jestem dumny

Zagram zawszę w : Samuraj

Nie lubię: masowych rzutów kostką, średnia rzutu 2, jeśli będzie dobra passa.

Miłego dnia życzę wszystkim!!!

Ostatnio edytowany przez Silent (2008-05-13 10:14:06)


Pozdrawiam
Silent(czyt. Sajlent) a.k.a Marcin Kupiec

Offline

 

#6 2008-05-13 15:05:46

shin

Nowy użytkownik

5958466
Skąd: Siemianowice Śląskie/Bytków
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 5
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

Yo ~!

Jestem Artur, znany również jako shin lub gdzieniegdzie jako Jacek

Jak pewnie wiecie jestem bracikiem Silenta, więc na brak gier nie narzekam

W jedne gry gram chętniej, w drugie mniej, ale generalnie mogę zagrać we wszystko. Poza grami interesuje się bieganiem i fotografią.

Pozdrawiam.

ps. Silent fajnie się rozpisałeś


Artur vel. Shin vel. Jacek z rodu Kupców
shin.digart.pl

Offline

 

#7 2008-05-14 22:24:50

agulek_79

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 9
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

Imię: Agnieszka

Miejsce: Siemianowice Śląskie

Poczatki:
Do grania w planszówki zachęcił mnie Przemek. Na studiach zaczynaliśmy od Scrabble i Jengi ze znajomymi, Przemkowi niezbyt to pasowało. Jednak czego się nie robi, aby zaimponować dziewczynie
Później bardzo długo "męczyliśmy" Mastermind. Z okazji ślubu dostaliśmy Monopoly. Mi nie pasowało, Mężowi - podobało się, więc tym razem ja szłam na ustępstwa

Elbląg:
Właśnie tam wszystko się rozkręciło na dobre. Przemek zamawiał gry w Rebelu, potem z namaszczeniem otwierał paczkę.Nie mogłam tego zrobić sama, jeżeli to ja odebrałam przesyłkę.  I namawiał mnie na testowanie. Prał, sprzatał, robił kanapki tylko po to abym nie miała wymówek. Czasami były fajne czasami gnioty. Jak to w życiu.
Dzieciątko przyniosło nam Ticketsy. Po pracy graliśmy razem, a jak nie było z kim to przez internet. Potem była Jaskinia trola, po pierwszej rozgrywce nie mogliśmy się nachwalić, jednak przy następnej zmieniliśmy zdanie o 180 stopni.
Czasami namawialiśmy kogoś na granie, ale ludzie nie dawali rady psychicznie. Kiedys panna nam się popłakała przy Cywilizacji bo jej Przemek koniki pozabijał.
Raz wybraliśmy się do Gdańska, aby na własne oczy zobaczyć tę skarbnicę planszówek. No  się rozczarowaliśmy, ciasno tam i duszno.
Gry zaczęły zajmować coraz więcej miejsca, z jednej półki zrobiły się dwie do tego RPG i inne karcianki. Doszło do tego, że zaczęło być ciasno w naszej kawalerce i przeprowadziliśmy się na Śląsk.

Siemianowice:
Tutaj zrobiliśmy specjalnie duży pawlacz, Przemek sam sobie go wymierzył i był pewien, że wystarczy. No i jakże się pomylił. Ostatnio nieśmiało zapytał, czy te rzeczy to muszą leżeć na tej półce
Kiedy mieliśmy kupić stół, to nie ważne było ile mamy miejsca w pokoju tylko jaki wymiar ma plansza do Cywilizacji. No i kupiliśmy go wcześniej niż łóżko

Korzyści:
Nauczyłam się czerpać przyjemność z samego grania. Już się nie denerwuję po przegranej. Poprawiło mi się logiczne myślenie i planowanie.

Sukces: Karolinka wraca ze żłobka i krzyczy: Tata gramy?

Offline

 

#8 2008-05-14 22:50:33

ronczi

Administrator

Skąd: Siemianowice Śląskie
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 81
Punktów :   

Re: Użytkownicy Przedstawienie

Nie Jaskinia Trolla (która mi się podoba) a Labirynt Czarnoksiężnika (który już sprzedałem)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rodzinaiforum.pun.pl www.9dragons.pun.pl www.gim16klasa1b.pun.pl www.inkwizycja.pun.pl www.kzpol.pun.pl